W naszym Ośrodku kultywuje się piękną tradycję sadzenia żyta przed Wielkanocą, która symbolizuje odradzające się życie i nadzieję. Uczestnicy wspólnie przygotowują ziemię i wysiewają ziarna, ucząc się cierpliwości oraz współpracy. Zielone źdźbła żyta, które wyrastają na święta, stają się dekoracją wielkanocną i wyrazem radości z nadchodzącej wiosny. To także okazja do integracji oraz pielęgnowania lokalnych zwyczajów. ![]()
![]()
![]()




